globalron globalron
  • 05-06-2018
  • Social Studies
contestada

The cost of making one cookie is $1.00 and the Market price for a cookie is 50 cents at this price you would supply cookies

Respuesta :

dshep2135
dshep2135 dshep2135
  • 05-06-2018
5,000 cookies because i multiplexed 100 times 50 and got 500
Answer Link
ryokoj ryokoj
  • 05-06-2018
I can see how we had the information on it but what is the question asking of


Answer Link

Otras preguntas

Which geographic feature encouraged westward movement?
Which direct object pronoun correctly completes the sentence? (Please help @spymore)
Which of the following was a key element of the American System? states' rights protective tariffs the abolition of slavery two-party politics
Peaches are being sold for $2 dollars per pound if x represents the number of pounds of peaches bought and y represents the total cost of the peaches which best
fill in the blank with the correct direct object pronoun. 1pt Carmen compró zapatos nuevos ayer. Carmen ______ compró ayer. Question 1 options: Question 2 (1
complete the ordered pair for y=-3x-5
In order for the constitution to be accepted it had to be approved by
Which step of the rock cycle happens as the sea stacks are broken down Deposition Pressure changes Temperature changes Weathering
I need help solving this question
After the eruption of Mount St. Helen’s, what lesson did biological legacies teach, and astonished, scientists?