jake4445 jake4445
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

a pet store sold 245 cans of cat food last weekend for a total of $90.65. what was the price per can?

Respuesta :

takabaka526
takabaka526 takabaka526
  • 02-07-2018
37 cents per can. ($0.37/can)
Answer Link
annaclaire22 annaclaire22
  • 02-07-2018
2.70 per can because when you work out the math you get that
Answer Link

Otras preguntas

What is the preposion in the sentence there are women in the class who work hard and attend college?
the product of 567 and 28 is subtracted from 30,00For 5
Which diet would be best for Salvador to ensure he’s at a healthy weight
what triggers puberty in males
what is the best definition of the underlined word in the passage
The weekly sale S (in thousands of units) for the t^th week after the introduction of the product in the market is given by S=(120t)/(t2+100). In which week wou
re-write the quote in modern english Act I, Scene i: Benvolio to Lord Montague: See where he comes, so please you step aside, I’ll know his grievance or be
The page with matthew the evangelist in the ebbo gospels (fig. 15-20) shows matthew receiving the word of god from his symbol, the distant __________.
List 3 adaptations that permit the frog to live on land successfully
When someone reads a novel and writes a review with opinions about the work, this is a type of