zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

Criticism over Turkish accession to the EU include all of the following except that it A)is considered to be on the periphery of Europe B)has not ensured the
Should a president die in office which official succeeds the president of the Vice President is unable to assume the role
Mackenzie spent a total of $17.50 on Saturday afternoon.She bought a movie ticket for $7.25 and snacks for $4.95.She spent the rest of the money on the bus fare
Is Osteoporosis an infectious disease or non-infectious?
The result of plate movement can be seen at
What are the similarities between the hound of Baskerville movie and book
The average of two numbers is 41.375 and their product is 1668 what are their numbers?
I need help with questions D and E.
Which is greater 9.50 7.05
interestin facts about trump let me have them