musicomario6264 musicomario6264
  • 01-08-2018
  • Mathematics
contestada

Find the related rate and unit rate for each ratio. Remember, you divide the first quantity by the second to find the related rate. What do you notice about all of the rates and unit rate?

Respuesta :

tekeiragary0149 tekeiragary0149
  • 08-08-2018
A grocery store sells a 6-pack of bottled water for $3.79, a 9-pack for$4.50, and a 12-pack for $6.89. which package costs the least per bottle?
Answer Link

Otras preguntas

If y=2x+7 were to change to y=1/2+7, how would the new graph compare to the original graph?
List the pros and cons of a savings account.
When do we use la le and les in french
Why 4/10 is equivalent 4/100
How did fighting between France and Britain in Europe and the Caribbean help the American cause? 1) It freed Spain to ally with Britain. 2) It left fewer Brit
Draw 10 coins to show an amount between 50cent and $1.00
how many outfits would be possible if abigail had only 2 shirts and 2 pairs of pants?
Which expression is equivalent to x + x + x + 5 + 5, no matter what value is substituted in for x? A) 3x + 5 B) 3x + 7 C) x + 10 D) 3x + 10
knowing the latitude of a location would be most helpful in determining
Si la hija de Maria es la Madre de mi hija entonces Que soy yo de Maria