SweetieSmat
SweetieSmat SweetieSmat
  • 02-08-2018
  • Biology
contestada

Say it costs $2.25 to ride the T. If you ride 2 times a day for the month of July how much would you spend?

Respuesta :

vunderkid
vunderkid vunderkid
  • 02-08-2018

$2.25*31*2=139.5

You will spend $139.5 on July

Answer Link

Otras preguntas

Which sentence is an example of characterization through action? A. Her front tooth was slightly chipped, making her smile all the more beautiful for its impe
which one one of the following choices would be an acceptable small meal for a person who is gluten intolerant
what is the greatest common factor of 24,30,42
Qui est-ce? what does this mean in french?
A new house costs $160,000.00. Sara wants to buy the house and needs $1,534.00 for a down payment. If Sara currently has $1,300.00 in a savings account paying s
Jake earns between $295 and $305 a day. About how much money does he earn in 15 days? (Show work/steps)
What is the numerical value of the slope of the line (without units)?0.083248.312
which line from "the black snake" contains a simile? a. "curving down the lawn," b. "ribbed and round." c. "limp as a licorice whip" d. "curling on the ground,"
who or what determines if an area is a country
which scientific tool would be most useful for collecting organisms that live in a stream