mirayahdooley08
mirayahdooley08 mirayahdooley08
  • 01-09-2018
  • Mathematics
contestada

A factory makes parts for toys in different quantities, as shown in the table. How much would 11 parts cost?

A factory makes parts for toys in different quantities as shown in the table How much would 11 parts cost class=

Respuesta :

computing
computing computing
  • 01-09-2018

Divide $0.90 by 2 to get the cost per part. You get $0.45.

To get the cost of 11 parts, multiply $0.45 by $11.

The answer is $4.95.

Answer Link

Otras preguntas

help me asap, stop deleting my stuff.I don't understand...​
y = - 4x + 3 & x - 4y = 8 : parallel or perpendicular or neither​
What is a fraction pair that is equivalent to 2/15 and 4/9, and in which both fractions have a denominator that is the least common denominator of 2/15 and 4/9?
Solve for x. Round to the nearest tenth of a degree, if necessary.
Reduce 36 to simplest form?
25 + -100 = 25 - n solve the equation mentally
josé miguel está cansado porque . los viajeros están preocupados porque . maribel y claudia están tristes porque . los estudiantes están equivocados porque . la
what is the difference between surface water and groundwater?
Hey guys....Help me! How globalisation has affected India and UAE???​
PLEASE ANSWERS NOW Read the following excerpt from a personal narrative essay. Based on the excerpt, what did the writer learn from her personal experience? Ha