monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 74+ )
Otras preguntas
A horizontal line passes through the point (5, -1). Which point is also on this line? (0,0) (-1,5) (5, 4) (-2,-1)
John F. Kennedy was the ______ President of the United States.
Assume that females have pulse rates that are normally distributed with a mean of mu equals 73.0 beats per minute and a standard deviation of sigma equals 12.5
Adam Smith's theory of the invisible hand posits the action of Independence, self-interested buyers and sellers will ________ lead to the most efficient allocat
Identify each line or segment that intersects ⊙ S.
In China, the concept of health, based on Chinese religion and philosophy, focuses on the principles of yin and yang, which represent _____, respectively. negat
How did crop rotation increase production in the Agricultural Revolution?
You buy some living room furniture. The coffee table costs $189.99, the loveseat costs $249.95, the sofa costs $493.68, and 2 chairs cost $98.75 each. Sales tax
the values in the table represent an exponential function.what is the common ratio of the associated geometric sequence x y 1 8 2 32 3 128 4 512
. Organizing sentences around a central idea creates a/an A. comparison. B. introduction. C. paragraph. D. supporting detail.