jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

GEOMETRY RELATED !! Helppp please .. add a picture of your work if you can :((
The noninvasive scanning procedure that is used to determine the size, position, sex, and even abnormalities of a fetus is
A discount clothing store is selling a $99 sport jacket for $11 off the regular price. What is the discount rate?
Samantha and Emily are pushing a box of textbooks in the same direction across their classroom. Samantha is applying a force of 10 newtons, and Emily is applyin
Which of these cities is found in the Tropical Wet & Dry Climate? a) Auckland b) Brisbane c) Darwin d) Perth
What is the value of y
Egon can't pay attention in class. He is easily distracted, won't sit still, and displays poor impulse control. The school counselor suggested that his parents
What was the result of Washington not receiving information from Philadelphia?
The expected first intermediate formed during a halohydrin reaction is: a. a cyclic oxonium ion. b. the most stable carbocation with OH on the adjacent carb
During his speech on changing general education requirements at the university, Ben made it a point to discuss the need for gainful employment, a concern shared