criste71p5lz00
criste71p5lz00
02-11-2018
Mathematics
contestada
Pls do 12 and 13 show work
Respuesta :
bubble1447
bubble1447
02-11-2018
12) = 16.56
10.3 + 4.8 = 15.1
250 ÷ 15.1
15.556 rounded is 15.56
13) = 6
21 ÷ 3.5 =6
Answer Link
egg74
egg74
02-11-2018
12. 10.3x+4.8x=215
15.1=215
215÷15.1=14.238
Rounded to 14.24
13. 3.50x=21.00
21.00÷3.50=6
6 Pounds of Candy
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 62+ )
Otras preguntas
I need help finding the answer
Explain how a skateboard resting on the ground contains energy. If the skateboard were moving , would it have more energy than it did at rest? Explain.
Agnes scored 87 on the first test 73 on the second test, 81 on the third test. supoise Agbes has one more test in the semester ajd wants to finish with a mean o
What does 5×(-3)(-2) egual in algebra.
In a certain grocery store, strawberries cost $4.16 per pound ( 4.16 dollars/lb ). What is the cost per ounce?
What's the equation?
Find the area of a square flower garden with a side length of 0.3 m
Costa Rica has the greatest density of ___________ in the world. A- Species B- Trees C- Rivers D- Volcanoes
Find the supplement of an angle whose measure is 74 degrees and 51 minutes
This isosceles triangle has two sides of equal length, a, that are longer than the length of the base, b. The perimeter of the triangle is 15.7 centimeters. Th