joslynndiggs joslynndiggs
  • 02-02-2019
  • Mathematics
contestada

Anyone know these questions? I need help,please.

Anyone know these questions I need helpplease class=

Respuesta :

Remba
Remba Remba
  • 02-02-2019

1) there were 32 bales added

2) 8 hours

3) 74 cards

4) 11 packs

5) $57

6) ummm...$3?

7) began with 12

8) $5 per candy bar

9) 44 students on each bus

10) $77 spent on baseball gear

Answer Link

Otras preguntas

how were different United States regions linked economically?
why is the understanding of classification an important life skill
The atoms in non metals tend to _____ electrons. Is it gain?
In Australia, most cattle ranching is found in
which is not an improper fraction equal to 8?
Why were Americans encouraged to grow their own food in victory gardens? To increase the amount of food that could be sold to other nations. To conserve resourc
HELP PLEASE !!!!! 1 . What is the value of the sum indicated by the expression ( the bottom is 2k + 2 )
how were different United States regions linked economically?
what is the answer to Jody has a rectangular piece of fabric 7/8 yard long and 4/5 wide. what's the area of the fabric? and Jody shares a piece with her friend
What's 7/8x4/5? Cmon peeps it's hard