jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

True or false everyone in the colonies could vote
uld Carbon Dioxide be at its lowest level? A) July B) April C) January D) Ma What created the weather anomaly in the winter of 1980?
Write the equation so that a = 1: x2 + -6 x = -13 Complete the square: x2 – 6x + = –13 +
Study the equations: f(x)=11x-5 g(x)=-2x-4 What is h(x) = f(x) g(x)
yes haha yes what no oh yeah no nevermind wait yes
Gavin was thinking of a number. Gavin subtracts 10 from it and gets an answer of 2.7. What was the original number?
In 1860 the small towns became a city. true or false
Location B is which place? Canaan Egypt Syrian Desert Mediterranean Sea
Plants store _____ energy in their tissues. A mechanical B heat C light D chemical
Please help! will mark brainliest i need an explanation to each road,a,b,c. ​