juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How can you best prepare yourself to handle an emergency at the workplace? A. Discuss safety issues with friends. B. Handle workplace tools carefully. C. Und
what benefits did western imperialist nations get from their colonies and spheres of Influence
-3 + 1.5 = 7.5 What is t?
The SSS proof used the rigid transformations illustrated here. Which transformations are used?
The speaker of which statement would be best served by joining an interest group?
I need help please ..
What are the products of linear photophosphorylation? A) heat and fluorescence. B) ATP and P700 C) ATP and NADPH D) ADP and NADP E) P700 and P680.
if some one has £300 in there saving account and then the bank give them 5% simple interest for 3 years
in music, which of the following intervals can be augmented? m2 m7 octave P4
Which is a disease in which a drink or use alcohol to function