gabrielliudodo gabrielliudodo
  • 03-04-2019
  • Mathematics
contestada

Finnegan shot 2 rolls of film film with 36 exposures on each roll. It costs $39.60 to develope all the pictures. How much did it cost for each person.

Respuesta :

karinaperea20 karinaperea20
  • 03-04-2019

Answer:

$0.55

Step-by-step explanation:

2x36= 72

39.60/ 72

Answer Link

Otras preguntas

A chunk of paraffin (wax) has a mass of 50.4 grams and a volume of 57.9 cm3. What is the density of paraffin?
round to the nearest hundredth. 84.562
Help me solve this:5 hundreds x 10 = ________ hundreds= ______
What is 6,007,200 in word form and expanded
what is 18 24ths as a fraction when simplifying to its lowest terms?
Please help me. Is (3,13) a solution of the equation y=4x?
Estimate 144,898. Please write that in estimation form
What is the inequality -26
How do protozoans with pseudopods eat?
Solve each inequality, justifying each step you use x-5<35