thayley thayley
  • 03-05-2019
  • Mathematics
contestada

Pedro bought four packs of pencils for $19.96 how much did each pack cost

Respuesta :

zee5999 zee5999
  • 03-05-2019

Each pack would cost $4.99

Answer Link

Otras preguntas

40435.29 rounded to the nearest thousand
Why was it difficult to reunite the North and South?
Use the distributive property to factor the expression below. 5x2 + 25
How manny cups does 240 fl oz=?
Art historians have asserted that van gogh s work was the epitome of postimpressionism. true false
Please help me answer the question!?
How would you explains social control to someone who has no idea about our society?
An asset costing $50,000.00 with a residual value of $5,000.00 has an estimated useful life of 5 years. Using the declining-balance method at twice the straight
The U.S. federal government can spend money in a variety of ways. For example,
At 3 PM Caretta's shadow is 1.15 m long her height is 1.56 meters, at the same time the trees shadow is 6.1 m long.how tall is the tree??