Seudónimo Seudónimo
  • 02-09-2019
  • Mathematics
contestada

Please answer this correctly

Please answer this correctly class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-09-2019

We have to multiply the unit cost by the number of items bought to find out the total cost. For the baseball coach, we have

[tex]2\cdot 6 = 12[/tex]

For the basketball coach, we have

[tex]9\cdot 14 = 126[/tex]

So, the difference is

[tex]126-12 = 114[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

What makes an analogy different to a simile? A Similes are usually explained in detail B Analogies are usually explained in detail C Similes use like/as, wherea
What was the name of the 18th and 19th century trade route shown in the map above?
i need need help on this
Which of these is not a Memorial Day tradition? A. parades B. flying the flag at half-staff until noon C. flying the flag at full height after noon D. a day of
A 15-watt bulb is connected to a circuit that has a total of 60. Ω of resistance. How many electrons are passing through that bulb every second?
PLZ i need help with this fast
are these answers the correct ones?
What is the answer for 0.4/29
Find the domain of the relation. {(6,3),(8,3),(4,-4),(4,0),(-2,-9)
2. Which phrase implies that the Confederate States are willing to go to war if necessary? * (1 Point) "anxious to cultivate peace and commerce with all nations