RajhniRaxton RajhniRaxton
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

The peanuts cost 1.12 for 1 kilogram. How much does 7.4 kilograms cost​

Respuesta :

Sheyin
Sheyin Sheyin
  • 05-09-2019

Answer:

8.288 money

Step-by-step explanation:

1 kg --------> 1.12 cost

7.4 kg --------> 1.12*7.4

7.4 kg --------> 8.288 cost

Answer Link

Otras preguntas

How do brakes help an inline skater stop?
One-third of a number, decreased by six equals eight. What is the number?
is -4 5/12 a rational or irrational number?
Are these sentences time, sequence, condition, or state? We will have completed a full week's worth of work in the forest. We will be flying to a remote part of
Mr. Derbyshire makes a business trip from his house to loganville in 2 hours. One hour later, he returns home in traffic at a rate 20mph less than his rate goin
Which sentence contains a misplaced modifier?  A.With loud shouts and screams, the Morenos felt the arena vibrate.  B.Soon, a loud buzzer sounded, and the playe
The right to petition members of the government is contained in the _______ Amendment to the Constitution.
A decimal number has 2 digits to the right of it's decimal point. If we round it to the nearest tenth, the result is 18.6. What is the maximum possible value of
what is 7 5/9 minus 3/ 2/15
One purpose of the Marshall Plan of 1948 was to (A) rebuild European economies to make communism less appealing (B) aid the depressed agricultural economies of