itzmejayjay12 itzmejayjay12
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Mathew bought 4 1/2 pounds of cantaloupe it for 10.13.What is the price in dollars of 2 pounds of cantaloupe?








Respuesta :

ollie1829
ollie1829 ollie1829
  • 02-10-2019
About $4.50 because 10.13 divided by 4.5 equals to about $2.25 so it’s per pound or so so 2.25 plus 2.25 is equal to $4.50 or I’m wrong
Answer Link

Otras preguntas

Pedros arm and leg are in ........ motion. he never sits still. fill in the missing word there four word collateral critical interval perpetual which wor
How many groups of 12 day are in 1 week? Draw a tape diagram to show the relationship between the quantities and to answer the question.
If your friend Raheem asks you, “What type of account should I use to save for retirement,” what would you tell him?
Answer the following problem and simplify the answet 33/10 x 4/11=
Multiply please hurry
HELP EXTRA POINTS What were the sources of gases in Earth's early atmosphere? Where did oxygen come from? Why is oxygen so important for life on Earth? How did
What is the value of x?
J (20a + 30° Saº (17a+ 48) K Solve for a a -
Read the sentence. Decide if the verb is transitive or intransitive. Carrie sprinted around the block. transitive intransitive​
Select the correct answers.Which two of the following are examples of internal conflict?a couple arguing over family expensesa court battle between two companie