matiana
matiana matiana
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

3. Using the following prices, calculate the unit price to determine how much it would cost for 7 muffins and 14 juice
boxes.
$7.74 for 6 muffins
$5.52 for 8 juice boxes

Respuesta :

dontknowname10
dontknowname10 dontknowname10
  • 02-10-2019

Answer:

9.03 for muffins and 9.66 for juice boxes

Answer Link
sweetpea8176
sweetpea8176 sweetpea8176
  • 29-09-2020

Answer:

$18.69 A

Step-by-step explanation:

I got it right on ED hope this helps (:

Answer Link

Otras preguntas

how did jazz demonstrate the independent spirit of the times?
which state capital is north of 40 degrees north latitude: Frankfort, denver, salt lake city, or columbus?
Can someone help me please got to be in tomorrow
how do i make 24 using the numbers 11 6 10 2?
n^2+7n+15=5 show work please
The traits of populations in the forest ecosystem have changed over time. What caused the traits to change?
determine whether each expression is meaningful as  a real number  yes or no?   -√9
if square root of 405 rounded to the nearest thousandth is 20.125  how do u simplify to get to that answer, thank u.
What is the state at which a net force is zero called
her investment grew 22% to$610 how much did she invest____ ( solve as an equation or fraction)