brie23460
brie23460 brie23460
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold at 3 yards for $6.33. Jackie bought 24 yards of ribbon for a project. How much did she pay?

Respuesta :

montanaherrera1984 montanaherrera1984
  • 02-10-2019

151.92

selling the twenty four yards at six dollars and thirty three cents 24 x 6.33 =

Answer Link

Otras preguntas

'परिवारमा मेरो जिम्मेवारी' शीर्षकमा एउटा आत्मपरक निबन्ध रचना गर्नुहोस।​
Based on the graph shown to the right, whose phone cost varies directly with the amount of time spent talking?.
Is the equation a linear function or nonlinear function?
If it took 2 hours to clean 4 houses, how many houses could be cleaned in 3 hours?
Type the correct answer in each box. Use numerals instead of words. The function f(x)=x^1/2 is transformed tp get function w. w(x)=-(3x)^1/2-4 What are the doma
The probabilities of a positive response to two government programs from citizens in eight cities are given in the table. What is the chance of a positive respo
This table gives a few (x,y) pairs of a line in the coordinate plane. x | y -21 | -64 -15 | -48 -9 | -32 What is the x-intercept of the line? - p
Carlos had 7¾ cups of cheese. After making 5 pizzas, he now only has 2 cups of cheese. How much cheese did Carlos use?
836 minus what equals 628?
Slope review NEED HELP ASAP