mom818 mom818
  • 03-10-2019
  • Mathematics
contestada

Steven buys 2.2 pounds of trail mix and twice as many pounds of mixed nuts. What is the total cost

Trail mix- $3.50

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-10-2019

Answer:

The cost of the trail mix is $7.70. If you didn't get a value for the cost of the nust, the answer is $(7.70+ 4.4x)

Answer Link

Otras preguntas

Can I pls get some help with this work?
The product of w and 2 is greater than -29
Which of the following is not something we learn through enculturation? a. uses of technology b. political norms c. values d. religious beliefs
Lesson 11: Earth in the universe unit test all answers?
i’ll give you brain list
Conditionals: photo attached
Help me pleas :(((ghhggvh
8. Use words to describe the following sequence. Then find (2) the next three numbers in the sequence. 49, 64, 81, 100, .. ...
PLS HELP Which pair of lines best emphasize the message that it is important to be kind no matter the circumstance?I Have A White Rose To Tendby Jose MartiI hav
Jane took 20 minutes to drive her boat upstream to water Skeeter favorite spot coming back later in the day at the same boat speed took her 10 minutes if the cu