Seudónimo Seudónimo
  • 01-06-2016
  • Mathematics
contestada

In 2007, The price of wheat was $10.03 per bushel. The price of soybeans was $11.93 per bushel. Round the price per bushel of wheat and soy beans to the nearest whole dollar????

Respuesta :

JacobLeviste
JacobLeviste JacobLeviste
  • 01-06-2016
Wheat $10
Soybeans $12
Answer Link

Otras preguntas

in the figure below trianglePQM and triangleQRP are right triangles. the measure of lineQM is 6 and the measure of lineQP is 8. what is the measure of line PR?
How do I solve these?
A content team (e.g., blog team) might find it useful to create a custom board in hootsuite analytics with widgets displaying how the content they are producing
PLS HELPP Solve 6/2- the square root of 7
What was the super long word Mary Poppins said in the first movie? Be first and take 50 points.
Food assessment answer test
What economic changes did West Germany experience after the war?
12.5 - 4g = -2g - 3.5
DTE just installed 500kW of solar capacity on the MCCC campus. the cost of the installation was about $3 million. what was the cost per Watt? What was the cost
honeybees visit a bout 2,000,000 flowers to make 16 ounces of honey. A bout how many flowers do honeybees visit to make 6 ounces of honey?