flamesjack09 flamesjack09
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

:A yogurt costs forty five pence. How many can be bought £3.00" More maths! Please answer this. It would really help.​

Respuesta :

binterrante
binterrante binterrante
  • 02-12-2019

Answer:

6

Step-by-step explanation:

3/0.45=6.66666666667

Answer Link

Otras preguntas

I need help with this worksheet
Consider a bee with the mean electric charge found in the experiment. this charge represents roughly how many missing electrons?
Minus divided 3K -12 equals 48
How did immigrants adapt to life in the US? (Referencing immigration during the 1900s)
Who becomes president when the president is impeached
Help and fast please
interestin facts about trump let me have them
According to Maslow's Hierarchy of Needs, the most basic human needs are for food, water, air, shelter, warmth, sleep, and other basic biological needs. What co
What are the three parts of the Venn diagram
What is the process of dividing 45 and 0.05