alvadb2043 alvadb2043
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

Gabby purchased 4 bunches of cilantro for $11. If she needed to purchase 3 more bunches, how much would she spend in total?

Respuesta :

davidduarte1342 davidduarte1342
  • 02-12-2019

Answer:

$19.25

Step-by-step explanation:

11/4=2.75

2.75*7 =19.25

Answer Link

Otras preguntas

I need help with this please​
Decide whether you would support Hamilton's or Jefferson's views on the role of government
(The Words of Washington) THIS IS TO ANYONE WHO NEEDS HELP How did the Whiskey Rebellion affect the federal government? C It strengthened the role of the pres
A person who buys a fast-food burger immediately after seeing a fast-food commercial on their phone is influenced by what factor? A. Advertising B. Age C. So
Help help help help help help please English
If you using a screwdriver to pry a paint can, you are using it as what type of simple machine?.
what does it show you or help you to understand about this time ?
Item 4 The table shows the number of calories in different numbers of apples. Number of apples 3 5 8 Number of calories 195 325 520 How many calories are in 9 a
AYUDAAAA PORFAVOOOOORRRR
Write any three acids, three bases and two salts which are used in our daily life​