hxhhxhxx hxhhxhxx
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

Mathematical
PRACTICE 5 Use Math Tools Sarah buys a pen that costs
$0.75. How much will 2 pens cost?

Respuesta :

isabellabelo72 isabellabelo72
  • 03-12-2019

Answer: 1.5

Step-by-step explanation:

0.72 • 2 = 1.5

Answer Link
seany62407 seany62407
  • 03-12-2019

Answer:1.50

Step-by-step explanation: 75•2 = 1.50

Answer Link

Otras preguntas

Complete each sentence based on the Telehistoria with the correct form of gustar.​ A Marisol no le la comida nutritiva. A Rodrigo le el cereal. A Marisol le las
angle sum theory A)105° B)97° C)106° D)100°
How could the Israeli-Palestinian conflict be solved?
Whats the correct answer
list down all the foods and drinks you had for breakfast,snacks,lunch,and dinner yesterday i need that all please​
in Math, a Dilation is a transformation with scale factors such as 12,1/2,5,33 is it true or false?
This code --> plt.plot(x,y) is used to draw :
what is the answer 1 x -2 +3
A cone has a diameter of 6 inches and a height of 6 inches. Find the volume of the cone to the nearest tenth. Use 3.14 for pi.
I NEED HELP AGAIN T^T