anna23930
anna23930 anna23930
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

GETS BRAINILST!!!!The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4: lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb $1 $1 $1 True False

Respuesta :

21savannahsimmons
21savannahsimmons 21savannahsimmons
  • 03-12-2019

Answer:

I believe the answer is false because there is no facts that say true.

Answer Link
tpvosburgh
tpvosburgh tpvosburgh
  • 16-10-2020

false

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Are you aware of human rights violations happening in your community​
How did most American colonists protest the Tea Act of 1773? O by appointing tea agents Oby dumping shipments of tea into the harbor Oby boycotting tea Oby voti
help me!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[tex]( x + 1)(x - 1)[/tex]what's the answer!!!!​
what is the equation of the line with the slope of -3/5 and an x-intercept of 6
Write a story based on this list.
give your own position on gender based violence in our country
The diameter of a circle is 100 cm. What is the circumference of the circle? (Use 3. 14 for π. )
11 divided by 15? Help me
Which of the following has the highest corruption? A. Australia B. New Zealand C. Finland D. Venezuela