iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

Which statement BEST concludes this paragraph?
I WILL MARK BRAINLIST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(a)Complete the two-way from the data. Of the men surveyed, how many were 30 and younger? How many men
List one way to take advantage of creating even more kinetic energy on this particular technologically advanced field
What is state C. posted both pictures
when 24 is subtracted from the square of a number, the result is 5 times the number. Find the negative solution ​
The difference of two positive numbers is 7 and the sum of their squares is 109. Find the numbers.
Name a disadvantage of fossil fuels
BTS QUESTION.Aye mates!So I have a question for BTS Army members:What are the sexualities of each member? It's a question I've always wanted the answer to so I
SECTION 1001 Assess which dialogue best reveals the character trait of integrity: "I may be your sister, but I won't give you the answer key to a test you are c
where are areas in the world in which there is a strong connection between photosynthesis and cellular respiration? Explain why this relationship is so strong.