sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

which part of earths interior is inferred to have convection currents that causes tectonic plates to move
a sample of dna conains 500 adenine bases. how many thymine bases does it contain
what does at least and at most mean?
~ALGEBRA! PLEASE HELP!~ Austin is climbing on a ladder that is attached against the side of a jungle gym wall. He is 5 feet off the ground and 3 feet horizontal
How does the U.S. Constitution reflect the principle of democracy? It creates a republic government, which is the same as democracy. Most of the people can elec
In the figure, a ‖ e, m ‖ n, and m∠3 = 108° What is m∠6? __ °
I need a good speech topic about current events in our society that is debatable, exg global warming, should so and so stop doing so and so.
6(-2.3x-5)+(4x+11)= what is the answer
Ethyl alcohol and carbon dioxide are the end products of
Blain exchanges $100 for yen before going to Japan. If each U.S. dollar is worth 88.353 yen, how many yen should Blain receive?