dennise23
dennise23 dennise23
  • 04-03-2020
  • Mathematics
contestada

Sienna earns $9.36 for each hour she works. This week she worked 15.67 hours. How much did Sienna earn this week?

Respuesta :

ss00 ss00
  • 04-03-2020

Answer:

146.67 dollars

Step-by-step explanation:

9.36*15.67

Answer Link
LukeG1
LukeG1 LukeG1
  • 04-03-2020

Answer:

$146.67

Step-by-step explanation:

$9.36 per hour

15.67 hours

Multiply

$146.67

Hope this helps :)

Answer Link

Otras preguntas

environmental possibilitiesm believes that human activities are controlled by the evironment?​
HI could some please help me out , I will give BRAINLEST
Why does the speaker use the word recompense in line 8? 7 My love is such that rivers cannot quench, 8 Nor ought but love from thee give recompense. 9 Thy love
I will give you brainliest and 5 star and thanks if its correct
Can some please please this question
What is the growth factor for 233% growth
write an out line of your story and use it to write your first draft​
A 2-pound bag of broccoli costs $4.48. What is the price per ounce?
someone help asapp pls
How did racism change against minorities begin to change after the Civil Rights Movement ?