ebonyediva
ebonyediva ebonyediva
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $ 2 to rent a video for 1 day Each extra day costs $ 1 more . Nan rents a video for 4 days . How much will it cost?​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-04-2020
$5. $2 for the first day. $3 for the other 3 days
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-04-2020

Answer:

14$

2+3+4+5=14

Answer Link

Otras preguntas

Q company is expanding its building area from 15,550 sq feet to 20,770 sq feet what is the percentage increase of the area of the building space.
Independent or not independent A coin is flipped twice
Simplify the expression below b^9 x b^6 x b^5
What is ironic in Elizabeth’s epiphany about her love for Mr. Darcy
which was not a reason for the rise Nazism in Germany following world war 1
Troy is buying a car that costs $15,000. He plans to get a 5-year loan to pay for it. He can get a loan for $15,000 or he can pay $3,000 from his savings accoun
Pretty Please explain why the correct answer for the question: "A mutation in yeast makes it unable to convert pyruvate to ethanol. how will this mutation affec
can someone plesse help me
From what country did the U.S. purchase the Virgin Islands?
The ratio of boys to girls is 2:3 if there are 14 girls, how many boys are there.