ayannasmith12 ayannasmith12
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

261 candy bars cost $87.

Respuesta :

eukalim
eukalim eukalim
  • 04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439 laney3439
  • 04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link

Otras preguntas

What is the difference between an emergency move and an urgent move?
In Excel, all functions must begin with what symbol?
how many ways can you select a committee of four people from a group of ten people
What did William Kidd leave on Gardiner's island? a) Buried treasure b) A lighthouse c) A pirate flag d) A shipwreck
Why is it so difficult to determine the most evidence-based treatment for individuals with multiple disorders? a. Lack of research in the field b. Complexity an
Are the ratios 5:4 and 4:3 equivalent
the king has the “mandate of heaven”
Drag each label to the correct location on the image. Match the type of hotel to its typical characteristics. 24x7 room service inexpensive accommodations laund
pls help what tis the domain of this!!!
What type of facility advertises as providing care and supervision?a) Residential Care Facilityb) Restaurantc) Retail stored) Movie theater