Sarakarmendariz
Sarakarmendariz Sarakarmendariz
  • 02-05-2020
  • Mathematics
contestada

Ryan made $272 for 17 hours of work. At the same rate, how much would he make for 11 hours of work?

Respuesta :

memethembois1115 memethembois1115
  • 02-05-2020

Answer:

$176

Step-by-step explanation:

272 / 17 = 16

16 * 11 = 176

Answer Link
0437216 0437216
  • 02-05-2020

Answer:

176

Step-by-step explanation:

1. 272 divided by 17 = 16

2. 16 x 11= 176

Answer Link

Otras preguntas

a 32 ounce bottle of water costs $1.92 what is the cost per ounce
Which are UN Millennium Development goals? Check all that apply. to empower women to prevent war between North and South Korea to reduce the incidence of AIDS b
( True or False) the caucus system of choosing candidates for office allows more people to participate in the selection of candidates
The first European colony to declare independence was a(n) __________ colony. a. 1 b. 28 c. Portuguese d. 29
What do you consider the most significant reason for the collapse of detente?
the best bagel company bakes 1872 bagels. they put a bakers dozen or 13 bagels into each bag. how many bags do they fill?
Which type of fault has motion that occurs in a sideways fashion? A. normal B. reverse C. transform D. normal and reverse
Increase £2 by fifty percent.(Show working out)
What is the role of DNA in determining an organisms trait?
Which early American culture was one source of inspiration for the structure of present-day United States politics?