alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

What are the possible vaules of x it (4x-5)2=49?
What is the volume of the given picture below? ( HELP PLEASE )
Julie is purchasing a home for $169,000.00. Her loan has been approved for a 30-year fixed- rate loan at 5 percent annual interest. She will pay 20 percent of t
What types of things are more common in the city than in a rural environment? Check all that apply. A. Organized crime B. Travel by car c. People talking more s
is -49 a rational number? explain you’re reasoning.
HELP ME PLEASE Explain to Raven what she did correctly in the first two problems that she did not do in the last problem, and how to correct her mistake
On December 31, 20X1, the Income Statement section of the worksheet is shown below. The balance of Ally Logan’s drawing account is $28,000. INCOME STATEMENT COL
Owner Shan Lois considering franchising her Noodles for a restaurant concept. She believes people will pay $ 10.50 for a large bowl of noodles. Variable costs a
plz help me by answering these questions
Hi guys I need help this is exterior angles of a triangle so plz do me a favor 3x+20x+120