athenacamacho5305 athenacamacho5305
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

Anyone know the answer to this please answer asappppo!!

Anyone know the answer to this please answer asappppo class=

Respuesta :

drewuwu221b
drewuwu221b drewuwu221b
  • 03-06-2020

Answer:

The oranges cost $2.00 apiece, and the apples cost $0.50 apiece. Your equation would be 0.5x+2y= price.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP I NEED HELP
What is the process that is necessary for sexual reproduction?
Identify the hypothesis of the conditional statement. If a figure is a square, then it has four congruent sides. It has four congruent sides. A figure is a squa
What are the 7 ways to prove 2 lines are parallel?
Which member of the genus Homo made tools using percussion technique? Select one: a. Homo neanderthalensis b. Homo habilis c. Homo erectus d. Homo sapiens
How can you convert a mixed number to an improper fraction
Compared to the national rate, abused children are _____ times _____ likely to abuse their own children.
How do I solve. Please show all the work.
URGENT!!! HELP PLEASE!! Write the function for the graph
Which member of the genus Homo made tools using percussion technique? Select one: a. Homo neanderthalensis b. Homo habilis c. Homo erectus d. Homo sapiens