cooljavierr
cooljavierr cooljavierr
  • 01-07-2020
  • Mathematics
contestada

any help counts tbh???

any help counts tbh class=

Respuesta :

kayla0the0reader
kayla0the0reader kayla0the0reader
  • 01-07-2020

Answer:

a

Step-by-step explanation:

5x5=25 so that is $25.00 for ink

12x12=144 so that is $144.00 for brushes

add the two together you get $169.00

which is more than $100.00

Answer Link

Otras preguntas

Essay about the death penalty
7+9+11...+2013-5-7-9-...2011
how do landforms affect human life
Explain why it works to break apart a number by place values to multiply
The concept of protected rights began with: A) the Magna Carta B) Enlightenment C) English Bill of Rights D) Great Awakening
Why Is It Hard For Electrons To Move Through An Insulator
The price of a sandwich is $1.50 more than the price of a smoothie, which is d dollars. what does the expression d 1.5 represent?
James weight increased in 41 to 45 kilograms. what is the percentage increase?
Explain why it works to break apart a number by place values to multiply
Is a owl a specialists or generalists