uz3qr3yr2r uz3qr3yr2r
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $204.00 to buy beef to make 180 burgers. What will the cost be to make 80 burgers?

Respuesta :

coolmanthegreat03
coolmanthegreat03 coolmanthegreat03
  • 01-09-2020

Answer:

It would cost $90.66

Step-by-step explanation:

because 180 dived by 204 equals 1.13 then times that by 80 and there's your answer

Answer Link

Otras preguntas

Sand carried on the wind forms mounds in the mojave dessert in north america. From what you know of the following landforms, how would you classify the mound of
A Candy contains 300 pieces of which 28% are wet how many pieces are red
what's the definition of complex paragraph?
What do elements in the same period have in common
Why do you use cubic units instead a square using units to find the volumes of solid figures
What is a fixed area in a graph?
What is the name of the supercontinent (large land mass) that once contained all of the continents on Earth?
Fertility and mortality rates are higher in more developed nations. a. True b. False
15% is what percent of 75?
how do you solve (3.2×(6.1×6.3)) -2.8 with PEMDAS