rulanyassin0406
rulanyassin0406 rulanyassin0406
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLS ANSWER FAST!! CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST!!!!

PLS ANSWER FAST CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST class=

Respuesta :

giselleorozco6
giselleorozco6 giselleorozco6
  • 01-09-2020
The price per pound of cinnamon is $5.25/0.75 lb is TRUE

The 0.75 lbs of cinnamon costs $5.25 is TRUE

Cinnamon costs $7 per one pound cannot be determined

5.25 lbs of cinnamon costs .75 is NOT TRUE

The weight per bag of cinnamon is 5.25 is NOT TRUE or CANNOT BE DETERMINED

hope this helped :)
Answer Link

Otras preguntas

Read the excerpt from act 3 of A Doll’s House.Helmer [kissing her on the forehead]: Goodnight, my little singing-bird. Sleep sound, Nora. Now I will read my let
How can you improve the way you are currently responding to people who are practicing different religions and upholding different value systems
What is the capital of Nevada.
Evaluate. log35 = _____ a:0.68 b:1.46 c:0.60
Luis drove 308 miles on 21 gallons of gas what is his gas mileage round to the nearest MPG​
explain how households and firms interact in the factor market and in the product market.
if f(x) = 1/9 x-2 what is f-1(x)
The area of a rectangle is 35 square meter. The width is 25 meter. a. What is the length of the rectangle? Write your answer as a fraction in simplest form.
Which of the following products has the government helped to innovate? Select all that apply
Express 20% as a fraction in its lowest form? Thanks