shyperson10096 shyperson10096
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Isabel's dog gets 55.4 grams of protein in each meal. How much protein does the dog get in 8 meals? Please help

Isabels dog gets 554 grams of protein in each meal How much protein does the dog get in 8 meals Please help class=

Respuesta :

anaisahippo
anaisahippo anaisahippo
  • 01-10-2020

Answer:

443.2

Step-by-step explanation:

Ver imagen anaisahippo
Answer Link

Otras preguntas

If aggregate expenditure (ae) is 600 when income is 610, what is the marginal propensity to consume?
the example of protective food is​
What volume of 15.7 M H2SO4 is required to prepare 12.0 L of 0.156 M sulfuric acid?
Answer part ABCDE B options is Z , T , chi-square, F
Line JM intersects line GK at point N. Horizontal line G K intersects vertical line J M at point N, forming a right angle. A line extends from point N to L, dow
What is the most commonly used and widely available of the psychology databases?
Country x allows market forces to guide its economy. however, it does regulate some transactions and has set a minimum wage for workers. what kind of economy do
Graduate schools vary in their _____, which is reflected in the thresholds the programs set for gre scores and grade point averages.
chef John bought 3 dozen eggs for $16.20 what is the unit price a $10.80 per 2 dozen eggs b $5.40 per 12 eggs c $0.45 per eggs d $0.22 per eggs e none of these
How many grams of water will be produced if you start with 4.0 grams of hydrogen and an excess of oxygen given the following balanced chemical equation? 2H2 + O