OceanicModifications
OceanicModifications OceanicModifications
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

For every 1 jug of milk I buy, I Buy 3 boxes of Cereal. What is the unit rate?

Respuesta :

alina2189 alina2189
  • 06-10-2020
1 jug of juice for every 3 cereal boxes
Making a chart can help too!!
Answer Link

Otras preguntas

Select the correct answer from each drop-down menu. The table represents function f, and the graph represents function g. -2 - 1 1 2 3 4 0 х Ax) 7 0 -5 -8 -9 -8
Which statements can be used to compare the characteristics of the functions? Select three options.
1. Write a sentence that expresses your feelings about the outcome of the story the sun
Write down four features of Nepalese traditions. ​
which aspect of el nino can give scientists a preview of earth as temperatures rise with global warming?
pls anyone.. I need it​
Sixteen-year-old Omar is starting his first job with long daily commutes and heavy traffic. He wants to be a cautious driver and chooses car insurance with a ve
Use the function f(x) = 2x3 - 3x2 + 7 to complete the exercises. f(−1) = f(1) = f(2) =
i will give you another Brainlyist if u answer this Q correctly
Carmen Martinez What is the slope of the line that passes through the point 4,4 and 10,7 write your answer in simplest form