chloeclark96 chloeclark96
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

one pound of apples costs $3.25 . Five pounds of apples cost $16.25

Respuesta :

Crispyboii Crispyboii
  • 02-11-2020

Answer:

that is correct

Explanation:

3.25*5=16.25

Answer Link

Otras preguntas

pononoksik 7. Ain sa sumusunod ang pinakamahalagang tungkulin ng isang mananalks A maging tapat B. maging masinop c. maging maagap D. maging mapagpasensya​
What group of people are responsible for ragtime?
helpppp me plsss plss urgentttt​
BRAINLIST!!!!! USE 3-7 SENTENCES!!!!
Which of the follow best explains why geysers erupt intermittently? A) High pressure B) intermittent heat C) minor earthquakes D) lack of water
4x= - 14 - 6y - 5x - 6y= 22
Evaluate y =× + 5 when x = 3.
the articles of confederation gave the central government very little power. true or false?
what do you call a boomerrang that wont come back
What does this mean ? The social construct of society impacts individuals access to life opportunities.