bdawson2009 bdawson2009
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

it cost me $46.80 to fill my 13 gallon gas tank what was the price of gas per gallon

Respuesta :

petionchardon
petionchardon petionchardon
  • 02-11-2020

Answer:

$3.6 each gallon cost 3.6 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Compare and contrast the Opium Wars and the Sepoy Rebellion please. ASAP
circle A has a radius of 37 inches what is the circumfrences of a circle A
A landowner wishes to construct a fence around a small section of her property. The fence is rectangular and is 2003-04-05-00-00_files/i0180000.jpg meters wide
Broadband is to dialup what interstate highway is to:
The lower kingdom of Egypt honored what goddess in 5000 B.C.?
What two parts make up scientific name of an organism?
piano lessons cost $30 per lesson. Find ordered pairs that represent the total cost for x number of lessons. Check all that apply. (–1,–30) (0,30) (1,30) (1.5,5
In the circle, AB=42,BC=18, and CD=4. The diagram is not drawn to scale.
Et tu, Brute is a Latina phrase to describe what
What was president ronald reagan's campaign slogan for re-election?