adrianawmooe
adrianawmooe adrianawmooe
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

the table shows the cost of apples, given the number of pounds purchased. Pounds (lb) Cost ($) 2 5.00 5 12.50 8 20.00 11 27.50 At this rate, what would be the cost of 20 lb of apples? Group of answer choices

Respuesta :

seanthedragon54559 seanthedragon54559
  • 02-11-2020

Answer:

50

Step-by-step explanation:

2.5 x 20 would be 50

Answer Link

Otras preguntas

other name for blood
16 increased by twice a number is -24. Find the solution??
The diameter of your bicycle wheel is 25 inches. How far will you move in one turn of your wheel?
The circumference of a circle is 6.28.What is the area of the circle?
Which word is an interjection commonly used in advertising?
Please tell me five slogans on conservation of natural vegetation.
Who were the Nazis ?
The process by which rocks are broken down into smaller fragments by the atmosphere and other factors in the environment is called?
The graph of y = 4x - 11 is translated up 8 units. Which equation represents the translated graph? f y = 4x - 19 g y = 4x - 3 h y = 12x - 11 j y = 12x - 3
Which word is an interjection commonly used in advertising?