wufungnan wufungnan
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Jelly beans cost $15.98 for a 2 kg bag. At this rate, how much would 7 kg cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:

lets see every 2kg bag its 15.98 so every 4kg its 31.96 and for every 6kg its 47.94 so if every 1kg its 7.99 so add 47.94 + 7.99 you get 55.93

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

( 20 Points) The injustices Gandhi saw in _________ inspired him to emerge as a leader in the Indian community, and it was in that country that he first promote
PLZZZZZZZZZ HELP THERE IS JUST THIS ONE AND IM STILL CONFUSED PLZZZ HELPPPP ME REAL QUICK ITS REALLY EASY
Ecris ce qui, ce que ou ce dont dans l'espace. Les étudiants ne comprennent pas parfois _____ les profs veulent. Ecris ce qui, ce que ou ce dont dans l'espace.
Which social scientist would be most likely to work on understanding and interpreting the past? a geographer a lawyer an educator a historian
why do you think a company like Nike choose to have their shoes made of Vietnam or China? Is this a positive effect of globalization
Solve the literal equation for y. 2x−4y=20
-5/4-(-1/6) help please
The universal energy currency among living things is
NEED UR HELPPPP PLEASE..
What organelle packages proteins in vesicles and sends them to the body where that are needed