garcimei
garcimei garcimei
  • 04-11-2020
  • Mathematics
contestada

10 apples for $3.50. How much is the cost per apple? *

Respuesta :

ohloljo ohloljo
  • 04-11-2020

Answer:

$0.35

Step-by-step explanation:

3.50÷10=0.35

Answer Link
tomatofishhh
tomatofishhh tomatofishhh
  • 04-11-2020
35 cents per apple
10x.35=3.50
Answer Link

Otras preguntas

is Maine one of the 13 colonies
how many electrons are in an electrically neutral atom of boron?
Describe the difference between European and Native American attitudes toward land use and land ownership
What are the colonist worries on britian taxation
Who was the first person to classify fingerprints in to worlds loops in arches
Help me pls!!!! I don’t know how
Without electrons atoms would carry A. no charge at all. B. a positive charge. C. a negative charge. D. an alternating charge.
In the feudal system of the Middle Ages, the movement of a person from the position of a serf to the position of a landholder was
how to put the words in order and write complete sentences
What was the main food source for the Native American tribes that lived in Oklahoma in ancient times? A. corn B. bison C. deer D. beans E. squash