Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 03-10-2016
5.99 ÷13 =0.46
the unit rate is about 0.46 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

oe Smith, age 75, from Vienna, IL has the winning Powerball lottery numbers which will pay out $13 million at the beginning of each of the next 30 years (report
For many years businesses have struggled with the rising cost of health care. But recently, the increases have slowed due to less inflation in health care price
5. (03.02 MC) If f(x) = 2x2 + 4, find f(3).
If ∠ABC and ∠CBD are supplementary angles, then m∠ABC + m∠CBD = 180° represents the definition of Question 2 options: A) complementary angles. B) supplementary
Read the excerpt from “Take the Tortillas Out of Your Poetry.” For me, reading has always been a path toward liberation and fulfillment. To learn to read is to
Please answer this correctly
In addition to being a religious symbol, the statue David also _______________________. a. served as a reminder of Florence’s republican state b. warned the peo
Swifty Corporation reported the following year-end information: Beginning work in process inventory $1080000 Beginning raw materials inventory 300000 Ending wor
what is the capital of Kentucky?
Describe the following for me please, The picture is below