shopkinlover1208 shopkinlover1208
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

write and evaluate an expression for the problem music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

iydelgadillo iydelgadillo
  • 01-12-2020
120 just multiply 20 times 6
Answer Link
hannah1217
hannah1217 hannah1217
  • 01-12-2020
do 20 x 6, and that will equal 120 :)
Answer Link

Otras preguntas

What two inventions helped jazz reach even remote locations of the u.s.?
Nick can read 3 pages in 1 minute. write the ordered pairs for nick reading 0,1,2 and 3 min
Find the volume of a cube where the length of each side is 6 centimeters. Volume =_____ cm3
Which one of these verbs should not be used in the comparative or superlative degree? A. Wealthy B. Sweet C. Smart D. Absolute
What is using fewer resources than an economy is capable of using called?
eleni bought 2 pounds of grapes at a cost of $3.49 per pounds. she paid with a $10 bill. how much change did she get back?
Fill the blank with the preterite tense of the verb in parentheses. Yo _______________en el supermercado la semana pasada. (trabajar)
Ms.nikkel wants to divide her class of 23 students into 4 equal teams. Is this reasonable?Why or why not?
What color changes did you observe when you added Benedict's solution to the 5% glucose solution and heated it?
Other than moisture, what are the three major components of the air you breathe?