jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

Properties of equilateral triangles…………………….
who was the second person to land on Mars? In details​
Which planet shows the widest range of surface temperatures between day and night?.
Which gland is found deep in the dermis and empties into hair follicles?.
8. Organic vs geometric is a type of contrast, True False
#3. The Song Dynasty is known as a time of really putting a lot of energy into the __________________ and the bureaucracy. Answer 3:
any one know how to find how many solutions are in a equation???? There's Exactly one solution,no solutions, or infinitely many solutions.​
-4x+14=-18 SOLVE FOR x show your steps
Santa sent Mrs. Claus $15 a month. What was the effect on his income in 4 months?​
Interpretation is in the eyes of the ___________.A. criticB. artistC. beholderD. art gallery owner