ortizdalvin
ortizdalvin ortizdalvin
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

It cost $4.75 for 25 fl-oz of detergent. How much cost per fl-oz?

It cost $ per fl-oz.

Respuesta :

zstreeter zstreeter
  • 01-12-2020

Answer:

It costs 19 cents or 0.19 dollars per fluid ounce.

Step-by-step explanation:

4.75 divided by 25 is 0.19. 0.19 is 19 cents.

Answer Link
skyahbaker84
skyahbaker84 skyahbaker84
  • 01-12-2020

Answer:

19

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how do heterotrophs and autotrophs differ in the way they obtain energy
What were the immediate consequences of the Civil War?
Review the metaphor. I was angry with my foe: I told it not, my wrath did grow. And I water’d it in fears, Night and morning with my tears: And I sunned it with
Jill is pushing a box across the floor. Which represents the upward force perpendicular to the floor?
Please Help me complete this punnett square
In response to the soviet blockade of west berlin, the allies flew food and other supplies into west berlin. this is known as the what
PLEASE help What is RAS?
What is the mix of sperm and fluids called?
HELP PLEEEAASEEEEEE!!! Pretend you just got back from a visit to Colombia and Venezuela. Write blog post (6-8 sentences) in Spanish telling your friends about s
Why shouldn't juveniles be tried as adults?