Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

can u pls help me with this question ​

can u pls help me with this question class=

Respuesta :

Sydney1727 Sydney1727
  • 02-12-2020

Answer:

$147 dollars

Step-by-step explanation:

if there are 12 students going and it's 36.75 for 3 students. 12 divided by 4 is 3 so you need to multiply the amount of money you have by 4 hope that helped ^^

Answer Link

Otras preguntas

Find the domain of this function and how would you plot points of f: f(x) = x/(x^2 + a)
What are the two qualities that a medicine must possess
There are some network modeling tools that can ________ the existing network.
Which image best illustrates the magma convection currents within earths interior
How does the appearance of photosynthetic plants relate to the increase in atmospheric oxygen and the decrease in carbon dioxide
Stream ciphers work better than block ciphers for many communication systems such as wireless communications (wifi). a. True b. False
Given a circle with radius of 2, which is the degree measure of an arc whose length is 1/2 pie ?
In medical problem solving, two steps are key: generating hypotheses and then ruling the incorrect ones out based on data. one difference between experts and no
i will get lots of chocolate on my birth day in present tense
Rewrite 3 1/12 as a decimal number. 3.083 _ 3.8 3 _ 3.08 3 _ 3.0 8