caracheek160 caracheek160
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Three apples (x) plus two
oranges (y) costs $16.
Five apples plus two
oranges costs $24. Hov
muon do each apples and
oranges cost?

Respuesta :

JimmyIgloo
JimmyIgloo JimmyIgloo
  • 02-12-2020
Apple=4 Orange=2 hope I helped!!!
Answer Link

Otras preguntas

-70=7x what is x? Please show work
Most scientists have their own methods and which of the following? A. Behaviors B. Language C. Syllabus
Ketchup is a complement (as well as a condiment) for hot dogs. If the price of hot dogs rises, the quantity of hot dogs demanded ____________, which _________ t
Which is the equation of a line parallel to the line with the equation: y = 1/4x + 2
Read this excerpt from "President Kennedy's Speech at Rice University." It is for these reasons that I regard the decision last year to shift our efforts in spa
In triangle PQR, PQ = 8 cm, QR = 6 cm, and mZPQR = 30°. Exactly how long is PR? P 8 cm 30° 6 cm R
HELP How do I tell my chemistry teacher that I’m catching up on my notebook because I still have to take notes down
Which BEST explains why crawshaw is willing to consider denis cliftons offer
If you set your margins to be 0.5" all around, you would say these are ____ margins. a. wide b. standard c. narrow d. custom
Which input and output pair is correct for a bicycle? A) input: pedals, output: wheels B) input: downward force on pedals output: forward motion C) input: wheel