jasminejazzywazzy
jasminejazzywazzy jasminejazzywazzy
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Olivia filled 6 baskets of strawberries. Later she combined the fruit evenly into 3 larger boxes. if all 3 boxes sold for $42, how much money did each box of strawberries cost?

Respuesta :

mommarich53105 mommarich53105
  • 03-12-2020

Answer:

21

Step-by-step explanation:

becuase that's the answer lol

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE ANSWER ASAP THANK YOU!!! How much money will be in a bank account after 3 years if $9 is deposited at an interest rate of 5% compounded annually? Round
Complete the equation describing how x and y are related. X 0 1 2 3 5 6 у 5 6 7 8 9 10 y = x + [?] Enter the answer that belongs in ?).
I really need this answered!
ammonium hydroxide molecular weight?step by step????​
If 400 g of chocolate sells for $12, "how much is the cost per kilogram?
14. If you are asked to analyze an issue for an essay assignment, what should you do? a. Nb. C. Divide the issue into its main parts and discuss each part. Expr
Be Precise What is the difference between a terminating decimal and a repeating decimal?
How does Kezia begin to see her father as a human being who needs her sympathy ?chapter 3 beehive ​
Coral Inc.'s preferred stock currently sells for $90 a share and pays a dividend of $10 per share; however, the firm will net only $80 per share from the sale o
2. Estimate the quotient: 6.31 x 105 - 2.085 x 103​